1 listopada 2016 Udostępnij

Urządzenia do polerowania samochodu

Piękny oraz błyszczący lakier będzie wizytówką naszego samochodu. Jest tak jak uprasowana koszula i poszetka w marynarce czy dobrze dobrany krawat. Idealny efekt można uzyskiwać dzięki mozolnej pracy ręcznej albo przez urządzenia mechaniczne. Lakier auta będzie się niszczył praktycznie każdego dnia.. Różne składniki będą na niego wpływać. Pyłki drzew, deszcze, ptasie odchody, mikrourazy od piasku czy żwiru. Swoje działanie ma także słońce i promienie UV, które będą się pojawiać na naszym lakierze.

Przede wszystkim należy dobrze umyć samochód. Wielu z nas czyści samochód myjkami ciśnieniowymi. To dobre rozwiązania, ale nie idealne. Nie będzie niszczyć lakieru, ale także go nie domywa. Idealnie jest użyć klasycznego zestawu a więc dwa wiadra, szampon oraz gąbka. W jednym wiaderku mamy wodę z szamponem a w drugim czystą wodę, tak by dało się taką gąbkę regularnie płukać. Po takim myciu widać będzie czy lakier jest zniszczony i potrzebna jest renowacja czy może tylko woskowanie będzie odpowiednie.

Woskowanie czy polerka?

Użycie wosku samochodowego nie zlikwiduje rys na karoserii. Ma on pokryć lakier specjalną ochronną warstwą, która będzie maskować niewielkie ubytki i przyjmie na siebie kolejne zagrożenia, czynność zwana polerką ma uszkodzenia usunąć oraz skutecznie zetrzeć. Przypomina nieco peeling ciała, złuszcza zużyty lakier. Staje się on cieńszy, ale po pierwsze jest to niewielka ilość mniejsza a po drugie takie polerowanie rzadko się realizuje.

Czego potrzebujemy do polerowania?

Do polerowania przede wszystkim potrzebna nam będzie pasta polerska. Należy wracać uwagę na to, by nie było za gorąco. Powinno się to wykonywać w cieniu. Dzięki temu lepiej to wszystko wyjdzie i jednocześnie lakier będzie twardszy, mniejsza będzie szansa na jego uszkodzenia. Pastę można aplikować ręcznie, ale jest to pracochłonne. Rozwiązaniem idealnym będzie zawsze polerowanie mechaniczne. Używać można tutaj dwóch typów maszyn. Pierwsza to szlifierka kątowa niezbyt agresywna. Dużo lepiej jednak sprawdzać się będzie specjalnie przygotowywana polerka rotacyjna, która będzie wykonywać ruchy w odpowiedni sposób. Nie będzie się trzeba obawiać, że może np dojść do uszkodzenia lakieru przez takie właśnie polerowanie.

E-pisanieprac.pl