19 maja 2021 Udostępnij

Bentley Mulsanne V8 - obróbka zwiększająca połysk

Bentley Mulsanne to prawdopodobnie najlepszy dostępny obecnie samochód do miażdżenia kontynentu. Fani wyścigów z pewnością rozpoznają nazwę Bentleya z legendarnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans - prosta Mulsanne to długa sekcja, na której samochody osiągają wysokie prędkości maksymalne przed ostrym hamowaniem do ostrego prawego zakrętu na dole.

Jest to ekscytująca część toru drogowego, a samochody muszą być stabilne i stabilne podczas osiągania najwyższych prędkości, do jakich są zdolne ich wyścigówki - Bentley Mulsanne ma więc trafną nazwę. Dlaczego? Inżynierom Bentleya postawiono trzy wyzwania, z których jedno brzmiało: "[Mulsanne] powinien utrzymywać najwyższy poziom wyrafinowania przy każdej prędkości". Testy wysokich prędkości sfilmowane przez Bentley'a pokazują Mulsanne'a solidnego jak skała, nawet przy jego najwyższej prędkości, przy czym poziom hałasu jest nadal niewiarygodnie niski.

Silnik twin-turbo V8 o pojemności 6 i 3/4 litra, wytwarzający 505 koni mechanicznych i 752 funty momentu obrotowego, to dudniące serce Bentleya, a biorąc pod uwagę, że waży on prawie 2,7 tony, czas 0-60 mph wynoszący 5,1 sekundy jest wręcz oszałamiający.

Wszystkim tym osiągom towarzyszy ręcznie wykonane wnętrze, w którym wykorzystano wyłącznie najlepszych rzemieślników i najlepsze dostępne materiały. Nic więc dziwnego, że Bentley Mulsanne został wybrany jako luksusowy samochód do floty samochodów z szoferem, która znajduje się w pobliżu Pałacu Buckingham w Londynie.

Ten konkretny samochód to Mulsanne z 2011 roku, który w ciągu dwóch lat przejechał zaledwie 2000 mil - wszystkie w obrębie Londynu! Był również myty co najmniej raz dziennie, ale niestety przy użyciu złych technik. Bentley musi być absolutnie nieskazitelny dla prestiżowych klientów, którzy będą zasiadać na jego fotelach, a my otrzymaliśmy zadanie przywrócenia Mulsanne do dawnej świetności.

Po wykonaniu detali spotkaliśmy się z personelem odpowiedzialnym za czyszczenie samochodów, który z chęcią poznał prawidłowe techniki mycia i konserwacji swojej pięknej floty, aby w przyszłości była ona utrzymywana w jak najlepszym stanie.

Bentley był pokryty nie tylko śladami zawirowań, ale także śladami wytrawiania przez zło, jakim jest kwaśny ptasi muł. W związku z tym, że 5,5-metrowe (18,3-calowe) felgi zajęłyby nam dwa pełne dni, aby wykonać nasz detal Gloss Enhancement Treatment, nadszedł czas, aby zacząć.

21″ chromowane felgi są rzeczą piękna, i oczywiście potrzebował produktu, który byłby zarówno delikatny, a jednak dobrze oczyścić. Mając to na uwadze, użyliśmy zarówno Bilt-Hamber Korrosol Fallout Remover i Valet Pro Bilberry Wheel Cleaner, które czyszczą bezpiecznie i głęboko, pozostawiając felgi lśniące.

bentley

Następnie Mulsanne został umyty naszym własnym środkiem Ultimate Snow Foam - Pre-Wash Non-Contact Cleaner, aby poluzować wszelkie silne zabrudzenia, podczas gdy wszelkie zanieczyszczenia drogowe zostały usunięte przy użyciu szybkiego i skutecznego ValetPRO Citrus Tar & Glue Remover, a następnie ostatnią częścią tego etapu było oczyszczenie wszelkich szczelin i przerw w panelach, przy użyciu biodegradowalnego odtłuszczacza Bilt Hamber Surfex HD.

Nadszedł czas na główny etap mycia i czas na użycie naszego własnego, wysokiej jakości zestawu wiader do mycia i płukania UF, aby bezpiecznie umyć Mulsanne. Wybrany przez nas szampon to Valet Pro pH Neutral Shampoo, ponieważ nie zawiera wosku, wraz z zaprojektowaną i wykonaną z niemieckiej mikrofibry ściereczką do mycia Microfibre Madness Incredimitt Wash Mitt. Spłukiwanie odbywało się poprzez przepuszczenie wody najpierw przez filtry wody dejonizującej AQUA GLEAM, co zapewniało użycie wody w 100% wolnej od minerałów i nie pozostawiającej żadnych śladów. Bentley został następnie osuszony ręcznikiem z mikrofibry Gtechniq Zero Scratch - wskazówka, dlaczego ich używamy, znajduje się w nazwie.

Następnie lakier został odkażony średnio twardym środkiem Bilt-Hamber Auto-Clay, po czym samochód został ponownie wytarty i osuszony powietrzem.

Przywrócenie lakieru Dark Sapphire do stanu używalności wymagało oczywiście polerowania maszynowego, do którego użyliśmy niezawodnej polerki obrotowej FLEX PE14-2 150. Ponieważ lakier był pokryty silnymi swirlami i śladami po ptakach, do polerowania wybrano Meguiar's Ultimate Compound, który został użyty na 3M PERFECT-IT III Yellow Polishing Pad.

Po wykonaniu tych czynności, nadszedł czas na ostateczne polerowanie końcowe. Użyto SCHOLL Concepts Black SOFTouch Waffle Finishing Pad oraz SCHOLL Concepts S40 Anti Swirl-Compound, ponieważ ten produkt jest szczególnie skuteczny na ciemniejszych kolorach lakieru i pozostawia po sobie wysoki połysk.

Po kolejnym spłukaniu, aby usunąć większość nadmiaru politury, użyliśmy Gtechniq Panel Wipe Slow Evaporation Residue Remover, ponieważ łączy on czyste alkohole z aromatycznymi rozpuszczalnikami, aby rozpuścić wszelkie pozostałości politury, pozostawiając całkowicie odkażoną powierzchnię gotową do etapu woskowania.

Wybrano wosk Swissvax Endurance, profesjonalnej jakości wosk, który wymaga starannego podgrzania każdego panelu do temperatury 30˚C, a następnie nałożenia warstwy i pozostawienia jej do utwardzenia. Po utwardzeniu się wosku Swissvax, wysuszony produkt został wytarty miękkimi ściereczkami z mikrofibry.

Następnie proces został powtórzony, ale tym razem pozostawiliśmy wosk Endurance do utwardzenia na noc.

Następnie chrom, kratka, końcówki wydechu i chromowane felgi zostały oczyszczone przy użyciu Gtechniq M1 All Metal Polish, po czym nawoskowane przy użyciu Swissvax Endurance, tak jak nadwozie.

Opony wymagały klasycznego wykończenia, więc zastosowano bezsilikonowy dressing do opon Swissvax Pneu, który nadał im elegancki, satynowy połysk. Na koniec zastosowano zestaw Gtechniq ClearVision Screen Kit do czyszczenia, polerowania i uszczelniania szyb, aby zapewnić doskonałą widoczność w każdych złych warunkach pogodowych.

Po zakończeniu prac, ten przystojny Bentley Mulsanne znów lśni jak nowy i będzie sunął przez Londyn, odbijając piękną architekturę w swoim bogatym niebieskim lakierze.

Ultimate Detailing Studio - nagradzane usługi detailingowe. Zadzwoń pod numer 0845 838 1200, aby omówić swoje wymagania i umówić się na bezpłatną wycenę pojazdu.

Ultimate Finish - legendarna pielęgnacja samochodów od 1999 r.

Dowiedz się więcej na http://ecoparts.pl/.

E-pisanieprac.pl