27 listopada 2016 Udostępnij

Redakcja radzi: Lakier jak w nowym samochodzie? To możliwe! Część druga

Drugim rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z usług profesjonalistów. W tym miejscu można wybierać między kilkoma rozwiązaniami, biorąc pod uwagę efekt, który chcemy osiągnąć. Jeżeli lakier auta jest silnie zmatowiały, a w zakamarkach nadwozia znajdują się głębsze zarysowania bądź ubytki lakieru, dobrym rozwiązaniem okazuje się być oddanie samochodu w ręce profesjonalnego lakiernika, który doskonale zna się na swojej pracy i wie jak zająć się autem. Profesjonalnie wykona on „polerkę” i uzupełni wspomniane ubytki.

Ostatnim rozwiązaniem jest oddanie samochodu do firmy, która zajmuje się zawodowo wykonywaniem car detailingu bądź – mówiąc nieco inaczej – auto spa. W takich miejscach profesjonaliści zadbają o to, aby samochód wyglądał jak nowy. Usługa ta to kompleksowe zabezpieczenie oraz odnowienie lakieru samochodu tak, aby po nawet kilku latach pojazd lśnił tak, jak w momencie opuszczania fabryki. Na nadwozie nakłada się specjalne środki, które mają właściwości konserwujące oraz ochronne. Jedyne o czym trzeba pamiętać to nakładaniu co miesiąc kolejnego z nich. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie kilkuletniej trwałości wymienionych preparatów. Cena obejmuje również kompleksowe czyszczenie wszystkich zakamarków samochodu razem z felgami oraz elementami wnętrza. Do tego dochodzi pranie tapicerki, podsufitki oraz tego rodzaju elementów. Warto wiedzieć, że także na tapicerkę nakłada się specjalistyczne preparaty ochronne. W efekcie staje się ona bardziej odporna na rozmaite zabrudzenia, które są wynikiem codziennej eksploatacji samochodu. Minusem są oczywiście koszty, które nie są niskie. Na ogół za kompleksową usługę trzeba zapłacić przeszło tysiąc złotych. Z tego powodu na korzystanie z takich usług decydują się na ogół osoby, które mają młode i dość drogie samochody, a także posiadacze klasyków.

Niezależnie od tego w jaki sposób doprowadzimy swój samochodów do dawnego wyglądu, cel ten wymaga poświęcenia sporej ilości czasu oraz pieniędzy. Wszystko po to, aby zaoszczędzić w późniejszym czasie dodatkowych kosztów, które wynikają z konieczności przywrócenia samochodu do stanu używalności. Na szczęście można to zrobić bez większego problemu. Wystarczy jedynie się postarać.

E-pisanieprac.pl