12 września 2017 Udostępnij

Skuteczna ochrona samochodu przed pełnym słońcem

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z ludźmi, czy z samochodami, jednego możemy być pewni – letnie słońce zdecydowanie im nie służy. Jeśli lakier samochodowy jest zbyt długo wystawiany na jego działanie, dochodzi w nim do niewielkich uszkodzeń. Początkowo mogą one sprawiać wrażenie niegroźnych, z czasem jednak okazuje się, że stają się znakomitą pożywką choćby dla rdzy.

Na szczęście, mówimy o problemie, z którym można się uporać na przynajmniej kilka sposobów.

Dach nad… dachem

Najbardziej intuicyjnym rozwiązaniem jest unikanie parkowania w pełnym słońcu, nietrudno jednak domyślić się, że wcielenie w życie takiego założenia nie jest proste. Słońce nieustannie wędruje po nieboskłonie, nasze znakomite, zacienione miejsce, może więc w niedalekiej przyszłości okazać się pułapką. Nie inaczej przedstawia się sytuacja wówczas, gdy mamy do czynienia z postulatem zainwestowania w garaż. Może się wydawać, że nie ma nic prostszego, a jednak ceny wynajmu garaży w większych miastach potrafią być zaporowe.

Zabezpieczenie szyby przed słońcem

Folie ochronne

Jeśli więc nie jesteśmy w stanie zapobiec konieczności parkowania w pełnym słońcu, postawmy przede wszystkim na folie ochronne. Te najczęściej są produkowane z myślą o tym, aby stanowiły zabezpieczenie dla przedniej szyby, przez nią bowiem do wnętrza samochodu dostaje się najwięcej promieni słonecznych. Folie są wygodne w użyciu i niedrogie, a jedyną trudnością jest dopasowanie ich do gabarytów naszego samochodu.

Pokrowiec

Jeśli folia nie trafia nam do przekonania, możemy pomyśleć o rozwiązaniu alternatywnym. Również w tym kontekście otwiera się przed nami szerokie pole do popisu, w sprzedaży dostępne są bowiem różnego rodzaju pokrowce i plandeki. Te jeszcze nie tak dawno królowały na polskich parkingach, teraz zaś wykonuje się je z jeszcze większą starannością i z jeszcze lepszych materiałów, nie ma więc powodu, aby z nich rezygnować lub uważać je za rozwiązania mało istotne. Codzienne pakowanie samochodu w pokrowiec może być czynnością mało praktyczną, jeśli jednak pozostawiamy pojazd w jednym miejscu na dwa lub trzy dni, nie jest to wcale zły pomysł.

E-pisanieprac.pl