24 czerwca 2017 Udostępnij

Ochrona lakieru latem

Jeśli lakier ma prezentować się na samochodzie doskonale trzeba będzie o niego należycie dbać. Co więc można zrobić, by zminimalizować negatywne działanie promieni słonecznych czy innych czynników?

Lśniący lakier cieszy oko

Każdy kierowca będzie dbał o swój samochód w najlepszym możliwym stopniu. Bardzo ważny będzie stan techniczny pojazdu, który będzie wpływał na komfort jazdy. Estetyka auta tak naprawdę będzie w dużej mierze uzależniona od wyglądu karoserii. będzie ona nabierać znaczenia szczególnie latem, gdy dzień będzie się wydłużał a promienie słońca będą oświetlać cały samochód. Troska o lakier pozwala nam utrzymać go w świetnej kondycji nawet przez długi czas. Żywy oraz wyrazisty kolor bez zmatowień sprawi, że będziemy cieszyć się wyglądem samochodu.

Mycie karoserii

Może wydaje się to banalne, ale pierwszym krokiem do ochrony lakieru będzie zawsze mycie samochodu. Najlepiej to optymalnie robić latem co mniej więcej 2-3 tygodnie, by powłoka nie pokryła się nadmierną ilością zanieczyszczeń. Na szczęście takie mycie nie będzie szczególnie kłopotliwe jak to się dzieje w okresie zimowym, gdy między innymi sól wżera się w lakier. Jeśli to możliwe warto unikać myjni automatycznych, które jak wiadomo mogą się stać niebezpieczne, ponieważ będą pogłębiać pojawianie się na lakierze mikrorys.

Konserwacja lakieru samochodowego

Woskowanie

Jeśli karoseria zostanie w pełni pozbawiona zabrudzeń będzie można wykonywać kolejne prace a więc woskowanie. Niektórym właścicielom aut czynność taka będzie się kojarzyć z godzinami polerowania we własnym garażu. Opcja taka będzie jednak zarezerwowana dla największych fanów samodzielnego pielęgnowania samochodu. W trakcie woskowania trzeba będzie również myśleć o tym, że bardzo ważne jest dbanie o każdy element takiego samochodu, w trakcie woskowania nawet najmniejszych elementów nie będzie można ominąć.

Jaki wosk wybrać?

Oferta wyboru wosków obecnie jest rzeczywiście bardzo duża, warto więc przyjrzeć się preparatom, które będą nie tylko nabłyszczać powłokę, ale również odpowiadać mogą za jej ochronę przed promieniowaniem UV. Jednym z wysoko ocenianych produktów będą woski marki K2. Sprzedawane są one w dobrej cenie, a jednocześnie w składzie pojawiają się ochronne polimery, które będą wchłaniać się w powłokę lakieru. Można w ten sposób również wzmocnić jego strukturę a działanie będzie podobne do tego jak działają kosmetyki do skory.

E-pisanieprac.pl