23 listopada 2016 Udostępnij

Redakcja radzi: Lakier jak w nowym samochodzie? To możliwe! Część pierwsza

Po tym jak nasze auto będzie wiele lat eksploatowane będzie można zauważyć, że odcień i barwa lakieru nie są takie głębokie i wyraziste jak to było kiedyś. Nawet porządne mycie i nawoskowanie nie będzie nam przynosić takiego efektu na jakim mogło nam zależeć. Wydaje się, że już trudno będzie odzyskiwać dawny blask. Jednak nie do końca tak to będzie wyglądać.

Mamy kilka sposobów dzięki którym nasz pojazd będzie rzeczywiście wyglądał jak nowy z salonu. Przystępujemy więc do pracy. na początek trzeba bardzo dokładnie umyć samochód i to rzeczywiście dokładnie, nie ma mowy, by zostały jakieś plamy czy zacieki. Jeśli na karoserii widać będzie ślady po owadach czy smołę to będzie trzeba się zaopatrzyć w specjalne produkty, które pozwolą nam usuwać skutecznie te niedoskonałości. Gdy auto będzie już dobrze umyte będzie można przejść do ręcznego polerowania całego nadwozia.

Czym polerować?

Do polerowania powinniśmy używać pasty polerskiej albo też specjalnego wosku. Koszt będzie podobny jak w przypadku innych preparatów. Ważne będzie również to, by przed rozpoczęciem pracy nadwozie było schłodzone. Nie wykonujemy takich prac, gdy pojazd będzie nagrzany przez słońce, ponieważ efekt może być odwrotny od tego zakładanego. Pastę nanosimy za pomocą gąbki albo szmatki. Pamiętamy o dokładnym polerowaniu wszystkich elementów. Inaczej mogą powstawać na naszym nadwoziu nieestetyczne mazy. Z tego powodu zaleca się wcześniejsze bardzo dokładne oczyszczenie nadwozia, by potem w trakcie polerki nie stało się tak, że będziemy niedoskonałości utrwalać na naszym samochodzie.

Jeśli lakier auta jest już zmatowiały a polerowanie to dla nas przykra konieczność można się także zdecydować na inną opcję a więc na polerowanie mechaniczne specjalnym automatycznym sprzętem, który na pewno zrobi to bardzo dobrze i tym samym będziemy rzeczywiście zadowoleni z efektów takiej polerki. Zanim będziemy rozpoczynać prace należy także pomyśleć o zabezpieczeniu takich elementów jak wszelkie plastiki czy listwy oraz nadwozie. Jeśli tego nie będziemy robić to kolejne pół dnia zajmie nam usuwanie z nich pasty polerskiej. Dlatego takie zabezpieczenie może być bardzo ważne, ponieważ zmniejszy potem nakład koniecznej pracy do wykonania. jeśli będziemy w stanie dobrze zająć się polerowaniem mamy gwarancje, że nasze auto będzie skutecznie zabezpieczone. jest to istotna sprawa, ponieważ tym samym szybko przekonamy sie, że nasz lakier może wyglądać rzeczywiście jak nowy prosto z salonu.

E-pisanieprac.pl