2 grudnia 2016 Udostępnij

Polerowanie mechaniczne auta – jak robić to poprawnie? Część druga

Gdy urządzenie mamy już wybrane, należy zaopatrzyć się w odpowiednie pady polerskie oraz pasty. Znaczenie tych drugich jest wyjątkowe ponieważ dostępne są zarówno te lekko, jak i mocno ścieralne. Pierwszy raz lepiej postawić na pasty charakteryzujące się mniejszą ścieralnością. Dokładnie taką samą klasyfikację mają pady. W ich przypadku stopień ścieralności ma także bardzo duże znaczenie. Pady mogą być również dobierane do konkretnego zadania. Początkowo warto kupić kilka z nich. Wówczas można samodzielnie sprawdzić, który z nich lepiej nam odpowiada i co każdy z nich jest w stanie zrobić. W przypadku polerek orbitalnych używanie padów wełnianych jest niezalecane.

Jeżeli mówimy o pastach, to najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na początku na te lekko ścierne. Obecnie w sprzedaży znaleźć można mnóstwo różnego rodzaju past. Każdy ma więc szansę znaleźć taką, która idealnie pasuje do jego indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań.

Jeśli pierwsze polerowanie mamy już za sobą i pierwszy kontakt z polerką postrzegamy jako udany, możemy następnym razem postawić na pastę charakteryzującą się większą agresywnością.

Pady i pasty – odpowiednio dobrane są kluczem do sukcesu

Zanim przystąpimy do polerowania samochodu musimy pamiętać o tym, aby dokładnie go umyć, a następnie osuszyć. Karoserię warto również przetrzeć specjalną glinką, która skutecznie usuwa nawet drobne zanieczyszczenia. Trzeba bowiem pamiętać, że podczas późniejszej pracy z polerką mogą one okazać się naprawdę kłopotliwe.

Warto także zadbać o zabezpieczenie elementów chromowanych, plastikowych oraz wykonanych z gumy uszczelek. Dlaczego? Usunięcie z nich zaschniętej pasty jest bardzo trudne. Wystawienie jej na działanie polerki może również zakończyć się ich zniszczeniem.

Dobrym rozwiązaniem jest robienie pierwszych prób w miejscach, które są mało widoczne i niewielkimi obszarami kierować się do przodu. Polerowanie automatyczne daje w wielu wypadkach fantastyczny efekt, ale zawsze powinno być wykonywane z niezwykłą dokładnością oraz cierpliwością. Po polerce lakier zawsze powinien być zabezpieczony warstwą wosku.

E-pisanieprac.pl